Kingitus tulevikku. Ajakapsel 2010

Eesti Rahva Muuseum pakub võimaluse teha kingitus tulevikku. Nagu majaehituse alustamisel pannakse nurgakivi alla ajakapsel, millesse pannakse päeva jäädvustamiseks sümboolseid esemeid, nii kutsub Eesti Rahva Muuseum üles tegema soovitusi, mis võiks 2010. aastat meenutama jääda muuseumi kogudesse.

Miks?

Selle konkursi väljakuulutamisel on 2010. aasta lõpusirgel. Milline aasta oli 2010, oskab igaüks ise kõige paremini vastata. 2011. aastal kipuvad juba 2010. aasta olulisemad asjad ununema või me mäletame sündmuseid juba hoopis teisiti, kui need tegelikult olid. Mõned peavad muutliku mälu alal hoidmiseks päevikut või ajaveebi, samamoodi aitavad minevikku meenutada muuseumid, mille ülesanne on koguda esemeid, mis suudaksid meie ajast rääkida ka  tulevikus.

Mida?

Eesti Rahva Muuseum kutsub Teid kaasa mõtlema. Palume teil kirjutada, milline ese suudaks 2010. aastat Teie meelest kõige paremini iseloomustada ning peaks tuleviku tarbeks säilitamiseks jõudma muuseumi kogudesse? Palun lisage kirjeldusele foto või  fotod esemest (kuni 5 fotot, võivad olla digitaalsed). Palun kirjutage ka, miks te sellise valiku tegite ning lisage mõned seda eset iseloomustavad märksõnad.

Kuidas osaleda?

Palume oma esemesoovitused kirjutada veebiaadressile Oma Lood: Kingitus tulevikku. Ajakapsel 2010. Palume loo juurde märkida ka, kas olete nõus eset muuseumi kogudesse annetama. Juhul, kui te internetti ja arvutit ei kasuta, võite oma kaastöö saata tavaposti teel: märgusõna Kingitus tulevikku. Ajakapsel 2010, Eesti Rahva Muuseum, Veski 32, Tartu 51014 hiljemalt kella 16.00-ks 1. mail 2011.

Kui soovite osaleda ka konkursil, saatke oma kaastöö muuseumile enne 1. maid 2011. Kaasöid võtame heal meelel vastu ka hiljem, 2011. aasta lõpuni, kuid auhinnale need enam ei kandideeri.