"Oma Lood" on loodud selleks, et pakkuda inimestele erinevaid võimalusi rääkida kaasa Eesti Rahva Muuseumi arendustöös. Projekti raames plaanime läbi viia mitmeid erinevaid algatusi, et inimesed saaksid rääkida oma loo. Eesti Rahva Muuseumis saab kõigi lugudest kokku Meie Oma Lugu. Loodame, et see lugu on ühtmoodi huvitav rääkijatele rääkida ning kuulajatele kuulata-vaadata.

"Oma Lood" projekt on osa Eesti Teadusfondi poolt rahastavast rahvusvahelisest teadusprojektist (ETF8006), mis tegeleb muuseumikommunikatsiooniga 21. sajandi Eesti ühiskonnas. Uurime, milline on inimeste suhe muuseumiga nii asutuse siseselt kui ka asutusest väljas, kuid lisaks sellele, on projekti eesmärgiks pakkuda erinevatele inimestele võimalust Eesti Rahva Muuseumi tegemistes kaasa lüüa.
  • 2009. aastal kutsusime inimesi üles jutustama oma päevast
  • 2010. aastal ootame kõiki esitama Eesti Rahva Muuseumile oma näituseidee. Võitjad selguvad avalikul hääletuse ning näitused avatakse ERMi näitusesaalis 2010. aasta septembris ja 2011. aasta märtsis.
  • 2011. aastal ootame käsitööhuvilisi taaslooma ERMi kogudes olevaid esemeid kas autentsete koopiatena või kogudest inspireerituna uuteks esemeteks.
  • 2011 ootame ka kõiki rääkima lugusid, mis jääksid meenutama 2010 ning keerleksid huvitavate igapäevaste esemete ümber.
Lisaks sellel on meil mitmeid ideid, millega loodame pakkuda kaasalöömislusti igale eestimaalasele, aga ka koguda väärtuslikku säilitamisväärset infot Eesti Rahva Muuseumisse. Kõigil avalikel üleskutsetel saab silma peal hoida siin lehel.