Viimased uudised

01 märts 2012

Nädala kahetsetud ostud

Sel nädalal toodi muuseumisse kampaania "too muuseumisse ese, mille ostmist oled kahetsenud" raames kolm ebaõnnestunud ostu, milleks osutusid trimmiv hularõngas, Joshua Mowll'i raamat "Operatsioon Punane Jeeriko" ning nõukogude ajal ostetud jalanõud. Suur tänu kampaania esimestele osalejatele ning loodame, et meie kahetsetud ostude kogusse lisandub ka järgnevatel nädalatel põnevaid esemeid.

Hularõnga lugu:
Rõnga ostsin 2009. aasta sügisel. Miks? Sest mulle on alati hularõngaga keerutamine meeldinud. Teleturus oli aastaid tagasi ka sarnase toote reklaam. Et trimmib keha nii et müriseb! Uudishimu panigi rõnga ostma. Õnneks see polnud eriti kallis, ainult umbes 200 krooni. Paki peal, kusjuures, oli Angelina Jolie. Esimene keerutamine oli päris valus, sest kui vähegi hea hoo sisse sai, siis hakkas pihal päris valus, kuna need munakesed on suht teravad. Aga ma ei andnud alla. Umbes pool tundi keerutasin ja tegelikult hakkas nahk päris mõnusalt surisema. Järgmisel päeval keerutada ei saanud, sest nahk ja lihased olid väga valusad, lisaks oli pihal veel sinikate-rida. Nii ta mul diivani taha seisma jäi, võib-olla korra nädalas keerutasin lühikest aega. Sõpradele pakkus rõngas õnneks alati palju nalja. (Liine)

Raamatu lugu:
Joshua Mowll´i raamatu "Operatsioon Punane Jeeriko" (Tallinn, 2007)
ostsin kirjastus Varrak soodusmüügilt 2011. a. lõpupoole.
Kuna olen suur raamatusõber, siis ostaksin meeleldi uusi raamtuid, paraku seab kõhnuke rahakott oma
karmid piirid. Ja kui avaneb võimalus osta kasutamata raamat,  mis
esialgu maksis umbes 15 eurot, ainult 1 euro eest, siis tekib ahvatlus
küll osta see raamat. Pealegi olid jõulud just varsti saabumas... Ise ma
seiklusjutte ei loe, aga äkki pistaks selle raamatu kellegi
kingikotti?!  Lõpptulemusena jäi see raamat siiski raamaturiiulile
seisma, sest pole mõtet teha kingitust kingituse pärast. Kellegi teise
lugemiseelistuste äraarvamine on aga päris keeruline. (Aili)

Jalanõude lugu:
Pr Luule kahetseb, et nõukogude ajal sai odavatelt väljamüükidelt ostetud jalatseid ja rõivaid, mida pole kantud või on neid väga vähe kantud ja asjad on lihtsalt kappidesse seisma jäänud. Ostud sooritati tol ajal põhimõttega, et võib-olla läheb kunagi tarvis.