Viimased uudised

15 märts 2012

Hoolikalt planeeritud köögikombain

Vahel juhtub ka nii, et hoolikalt planeeritud köögitarvikud ei leia kavandatud kasutust. Just nii juhtus peres, kuhu soetati Moulinexi köögikombain :

Köögikombaini ostmist planeerisime oma peres pikalt. Tavaliselt me ei osta selliseid asju lihtsalt uisapäisa või uitmõttena, vaid planeerime. Nii ka sel korral, sügisest 2004 tekkis mõte, et küll oleks hea omada köögikombaini, millega püreesuppe teha, smuutisid ja salateid ja värsket tsitrusemahla pressida jne.

Algas pikem planeerimisprotsess, kus sai võrreldud erinevate köögikombainide disaini ja hinda ja võimsusi ning lõpuks jõulude eel langes valik  Moulinexi köögikombain Ovatio 2le.  Olime rahul ja ta sobis kööki hästi. Tegime mõned korrad püreesuppe ning mõned salatid, proovisin ka  mõned taignad segada. Perekond oli alguses väga vaimustuses  just mahlapressis ostes tohututes kogustes apelsine.  Siis aga jäi ta seisma. Ühelt poolt oli põhjuseks meie majja kingitusena saabunud saumikser, mis väiksem ja kompaktsem ja võimaldas pea kõike sama mida köögikombain purustamise osas. No ja ega me mahlapressi ka kaua ei  kasutanud, kuna „uus smuuti trend“ värske piimaga teha oma jogurtit saumikseriga oli lihtsalt palju  mugavam ja tegelikult ei olnud kunagi sellises koguses puuvilju, et mahla pressida ning nii harva kui kooke sai tehtud ja ka siis ei tulnud meeldegi tainast köögikombainiga teha ning kahest porgandist salati tegemiseks tundus lihtsam tavalist riivi pesta kui terve köögikombain oma juppidega pärast lahti lammutada.
Suurt  kodus söögitegemist ka ei olnud sel ajal ning nii ühel päevalliikus ta köögilaualt karpi köögilaua alla, kuhu jäi taas mõneks ajaks.Kuna aga suvel 2011 otsustasid ülemised naabrid meid uputada, siis sai ka köögikombaini  genekas  piisavalt märjaks, et enam tööle ka proovimise peale ei läinud. Selline oli siis tema saatus, kahju, et ta meie majja nii vara tuli ja kahju, et talle suurt mingit kasutust polnud. Ilus köögikombain oli.

Hea meelega pakun kombaini muuseumile – moodsa perekonna tarberiist, mis niiväga sobis meie köögi oranži disainiga ning pidi lihtsustama perenaise elu, võiks isegi öelda soodustama tervisliku toitumist ning fantaasiat koduses kokakunstis. Lisaks aparaadile kuulub komplekti 7 erinevat segamis- ja purustamistera ning nende kinnitused. Kõik osutus tarbetuks. (anonüümne)