Viimased uudised

16 märts 2012

Kasutatud riiete poodide sooduskastid püüavad ostja lõksu

Muuseumisse saatis kahetsetud ostude tegija Liis tervelt viis kasutatud riiete poodidest ostetud asja. Ta tunnistab, et tema tarbimiskäitumist mõjutab kõige enam hind - kasutatud riiete poodide sooduskastide juurest on raske lahkuda tühjade kätega. Kindlasti on ta leidnud sooduskastidest ka väärt asju, aga meiega jagab ta seekord ebaõnnestunud ostude, kahe jope ja kolme koti lugusid:Suhteliselt traditsiooniliseks "kaltsukatiiruks" kujunenud osturingil kasutatud riideid pakkuvate poodide vahel toimus järjekordne arutu väljaminek kõige pöörasemaks osutunud atraktsioonil - ohtlikuimad kainele meelele on sooduskastid. Hot kaltsukas, Kuperjanovi tänaval - eseme väärtus kastis 0,32 eurosenti. Tol päeval tundus igati hea saak olevat. Maksmisele kuulus mitu erivärvi seelikut, 2 erivärvi pluusi ja siis kurikuulus, kõige mõttetum ja kahetsetum ost- varateismelise tüdruku sügisjope. Esiteks ostu sooritades polnud mul mõttes mõlkumas ühtki noort tüdrukut, kellele ese võiks sobida. Teiseks tundus ilmselge sügisjope kevade tuleku eel veider. Hiljem avastasin end ahastuses mõtteis ekslemas tuttavate tüdrukute nimistus ja lohutamas end sügise ja kevade sarnasust silmas pidades. Fakt on, et see jope ripub seniajani koridori nagis- kandjata.
***
Skeemilt sarnane seik kordus nädal hiljem. Võru tänava kaltsukas Võru Varblane, sooduskast, 50 eurosenti - leidsin 44 suurusnumbriga metsas käimise jope. Esiteks on suurusnumber liiga suur (lohutuseks - nii ongi mugavam), teiseks pelgan veidi metsa (lohutuseks - äkki sobib maakodus küttepuude toomiseks). Ese ripub tüdrukute jope kõrval nagis.
***

Veidraks ja kandmata ostuks osutus ka Salemi kiriku kaltsukast Sõbralt Sõbrale ostetud üheeurone kott. Tol korral ostuiha tundes polnud mul isegi raha kaasas ja pidin kõndima Kalevi tänava lõpust koju kesklinna raha järele. Sai saamahimus kõnnitud ja ost sooritatud. Kott ripub kahe kandmata jope kõrval. Kõige suuremaks ostmise põhjuseks tooksin välja toakaaslase varasemalt olemasoleva sarnases stiilis koti ja soovi talle seda ostetud kotti üheeurosena näidata.
***

Veel üks Võru tänava kaltsukajuhtum - nahast "made in Italy" seljaskantav kott. Atraktiivseks tegi päritolusilt ja kantud "elu näinud" välimus. Hind oli tegelikult soolane - 3,2 €. Hiljem avanesid silmad ja tunnistasin selle koledaks rämpsuks, mida ma iial ei kannaks (sarnase hinnangu andsid koheselt ka minu tuttavad). Lõikasin seljakoti rihmad ära ja tegin sellest värvituubide panipaiga.
***

Võru tänav, sooduskast, 10 eurosenti, kandmata kott.

Täname Liisi põhjaliku koostöö eest! Loodame, et järgnevad ostud on rohkem kasulikud kui kasutud.