Viimased uudised

15 märts 2012

"Alles järgmisel hommikul pead pestes, kui tavalise valge šampooni asemel tuli pudelist kärts violetne möga, taipasin et see polegi mu vana hea lemmikšampoon."

Seekordne kahetsetud ostu tooja tõstatab uue probleemi - tootjad võivad tarbijat eksitada väliselt liiga sarnaste toodetega. Riiulilt haaratud, esmapilgul tuttav kaup osutus hoopis valeks asjaks, kuid kahetsetud ostu tegija otsustas, et kui juba ostetud, siis tuleb ka kasutada:


Olen üldiselt üsna „halb“ poes käija. Tavaliselt on mul kas liiga palju muid asju teoksil ja mõtteis, et jõuan vaevu toidupoodi või on raha juba ootamatult haihtunud, et nagu polegi enam põhjust poodi minna. Püüan end kasvatada teadlikuks tarbijaks, kes emotsiooniajendil kõike ei ostaks. See tähendab ka, et hoidun ajaviiteks poodides käimisest, lähen siis kui olen otsustanud midagi sealt hankida.

Tõsiselt nördinud olin selle Schwartzkofi šampooni üle. Et värvin oma juukseid suhteliselt tihti, üle kahe kuu kindlasti, siis püüan juuste kahjustamist leevendada korralike hooldusvahenditega, mis peaksid üheltpoolt kaitsma värvi, mõni teine vahend aga ravima kahjustatud juukseid. Kasutan juba mitmendat aastat Schwartzkofi BonaCure sarja tooteid – olen kuidagi nende juurde pidama jäänud ja mulle sobivad need. Millalgi 2011. aasta lõpu poole tormasin Kaubamajja, et kiiresti haarata vana tuttav šampoon ja balsam – roosat värvi on värvikaitse sari. Haarasin riiulist vana tuttava, maksin kassas ja suundusin rõõmsalt koju. Alles järgmisel hommikul pead pestes, kui tavalise valge šampooni asemel tuli pudelist kärts violetne möga, taipasin et see polegi mu vana hea lemmikšampoon. Olin ostnud hoopis „silver shampoo“ , mis on mõeldud blondeeritud juustele, eemaldamaks kollakat varjundit juustest. Minu juuksed on aga punased või rebasekarva oranžid. Olin pettunud küll, sest poes riiulil ei eristu „silver shampoo“ peaaegu et mitte kuidagi tavaliselt värvitud juustele mõeldud šampoonist. Eelkõige olin nördinud tootja peale, kaks täiesti erinevat šampoonipudelit võiks väliselt olla paremini eristatavad kui väikses kirjas kirjutatud täpsustus „silver shampoo“. Et tšekk oli veel alles, kavatsesin šampooni poodi tagasi viia, et see õige asja vastu välja vahetada. Aga läks nagu ikka, ei jõudnud ühel päeval poodi, ei jõudnud teisel ... Ja lõpuks oli vaja ikkagi millegagi pead pesta, 10 eurot šampooni eest pole ka mitte kõige väiksem summa, seega niisama seisma ma teda jätta ei raatsinud. Ja nii olengi nüüd paar kuud kärts violetse, kollast varjundit eemaldava šampooniga pead pesnud. Ega ma erilist muutust oma juuksevärvis ei märka, värvi see päriselt maha pole võtnud. Kuigi mulle tundub, et natuke on ta punase värvipigmendi kulumist soodustanud küll. Õnneks nüüd hakkab see pudel tühjaks saama, uuesti poodi minnes jälgin aga tähelepanelikumalt silte. (anonüümne)