Viimased uudised

22 veebruar 2012

Algas kampaania "too muuseumisse ese, mille ostmist oled kahetsenud"

Kampaaniate ja kaubakülluse ajastul võib meie kõigiga juhtuda nii, et ostetud kaubaga ei jääda päriselt rahule. Mis mõjutab meie ostuharjumusi ja valikute tegemist? Kas müüja suudab meile midagi „pähe määrida“, teeme oma ostuotsuse poes emotsioonidele tuginedes või ei vasta ostetud kaup lihtsalt ootustele?

Nende põhjuste väljaselgitamiseks korraldab muuseum kampaania, mille raames palume tuua ERMi kahetsetud ost ja jagada näitusekülastajatega oma lugu. Samuti võib kahetsetud ostust teha pildi, kirjutada juurde loo ning need veebilehele http://omalood.edicypages.com/ostupalavik/kahetsetud-ost  üles laadida.

Eesti Rahva Muuseum kutsub inimesi üles tooma muuseumi ajutisele väljapanekule esemeid, mille ostmist nad on kahetsenud. Projekt on üheks näituse „Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.–2000. aastatel“ raames toimuvatest osalusaktsioonidest, mille kaudu on inimestel võimalik anda näitusele oma panus.

Toodud esemetest, nende lugudest ning veebis saadetud fotodest tehakse näitusele „Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.–2000. aastatel“ ajutine väljapanek.

Esemeid ja lugusid ootame 20.02–31.03. Ajutine ekspositsioon on külastajatele avatud 14.04–30.06 ERMi näitusemajas.

TINGIMUSED

MIS? 17.02–31.03 ootame esemeid ja lugusid.
KUHU? Esemed palume tuua Eesti Rahva Muuseumi Näitusemaja valvelauda või saata posti teel aadressile:
Eesti Rahva Muuseum
J. Kuperjanovi 9
50409 Tartu
Märksõna „kahetsetud ost“

KUIDAS?

•    Ootame asju, ürituste, reiside, teenuste vms oste, mida olete kahetsenud. Oluline on, et ostust peab olema alles füüsiline objekt, mida oleks võimalik eksponeerida.
•    Kirjutage juurde legend. Jälgige, et lugu kirjutades oleks vastatud järgnevatele küsimustele: kelle poolt, millal ja kust hangitud? Miks asi osteti (meenutage ostusituatsiooni või põhjusi)? Põhjendage, miks te ostuga hiljem rahul ei olnud?
•    Lisage juurde oma kontaktandmed (nimi, postiaadress, e-posti aadress ja telefoninumber).
•    Kampaaniast on võimalik osa võtta ka  veebis, minnes Oma Lugude veebilehele: http://omalood.edicypages.com/ostupalavik/kahetsetud-ost   ning laadides seal üles kahetsetud ostust tehtud foto ning kirjutada ka selgitus.
Muuseum tagab toodud esemete turvalisuse.


PS! Pärast näituse mahavõtmist saavad omanikud esemed tagasi, tulles neile ise järele.


Lisainfo:  Jaanika Jaanits, programmide koordinaator, telefonil 735 0428 või e-posti aadressil jaanika.jaanits(at)erm.ee